Elektrikli ısıtıcılar ve elektrikli sıcak su sistemleri

Viessmann bünyesinde 100 yılı aşkın ısıtma sistemleri üretimi tecrübesi, her tür enerji sistemi üretiminin temelidir. Viessmann sürdürülebilir kaynaklara yüksek bir öncelik verir; doğada var olan enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanmak, ya da güneş enerjisinden elektrik elde etmek bu felsefenin yalnızca birkaç ispatıdır.

Bu düşünce Viessmann'ın tüm ısıtma sistemlerini sürekli olarak elektrikli sıcak su ve ısıtma sistemlerini içerecek şekilde genişletmesi için yeterli bir sebeptir. Bu, kullanıcının birçok ihtiyacını tek bir enerji kaynağından (elektrik enerjisi) alabilmesi anlamında gelir. Kendi elektriğini üretmek, depolamak, ısıtma ve soğutma sistemleri için verimli şekilde kullanmak oldukça akıllıca bir çözümdür. Elektrikli ısıtma sistemleri hem modernizasyon projelerinde mevcut sistemlerle uyum içinde, hem de yeni binalarda aktif şekilde kullanılmaktadır.

Vitotherm elektrikli ani su ısıtıcı

Vitotherm ürün grubu ile sıcak su konforunu hissedin

Vitotherm elektrikli ani su ısıtıcıları, kullanım suyu ısıtması için iyi bir seçimdir. Modern tam elektronik cihazlar, neredeyse hiç bakım gerektirmeyen yapısı, kolay kurulumu ve yalnızca ihtiyaç halinde sıcak su elde ederek tasarrufa katkıda bulunması ile öne çıkmaktadır.

Enerji / su tasarrufunun yanı sıra elektrikli ani su ısıtıcı ürün grubu Vitotherm, konforlu sabit sıcaklıkta bir çıkış sağlar. Ayrıca kısa boru hatları sayesinde sıcak su çok kısa bir sürede kullanılabilir hale gelir.Vitotron

Vitotron - Elektrikli Kazan

 

Vitotron elektrikli duvar tipi kazan ile ortam ısıtmanızı bacasız şekilde elektrik enerjisini kaynak olarak kullanarak yapabilirsiniz. 

Daha çok doğalgaz altyapısının bulunmadığı bölgelerde, tiny-house konseptli yapılarda, şehirden uzak butik otel, dağ evi, sayfiye yeri temalı yapılarda, karavanlarda, yazlık mekanlarda kullanılan Vitotron duvar tipi elektrikli kazan ürünü hızlı, verimli ve konforlu ısıtma için mükemmel çözümler sunmaktadır.

Mahal ısıtmanızın yanısıra, bir depo boyler ile birlikte kullanıldığında kullanım suyu ısıtmanıza da çözüm sağlayan Vitotron elektrikli kazan ürün grubumuz ile doğalgazsız ısıtma çözümünüzü pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Vitoplanar - Elektrikli Isıtma Sistemleri

Pasif ev konseptlerinde ve yeni yapılarda, ısı izolasyonu geçmişteki yapılara göre çok daha iyi olduğundan ısıtma ihtiyaçları nispeten daha düşüktür.

Bunun dışında yaşam alanlarımızın her yeri her an sıcak olmak zorunda değildir; yalnızca kullanıldıkları zamanlarda konforlu bir sıcaklıkta olmaları bizler için yeterlidir.

Bu tip alanlar genel olarak evlerimizin kısa süre kullanılıp terk edilen alanlarıdır: mutfak ve banyolar. İşte tam da bu noktada elektrikli ısıtıcı ürün grubumuz Vitoplanar verimli ve etkili çözümler sunmaktadır.

Vitoplanar elektrikli yerden ısıtma ünitesi ile ıslak hacimleriniz, kış bahçeleriniz, mutfak ve banyolarınız konforlu bir sıcaklığa elektrikli ısıtmanın en büyük avantajı olarak ortaya çıkan "hızlıca ısıtma" ile ulaşıyor.

Vitoplanar elektrikli yerden ısıtma ünitelerini otopark giriş çıkışlarında kar ve buz çözme sistemi olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Yenileme ve modernizasyon işlerinde de Vitoplanar elektrikli ısıtıcılar hem yerden ısıtma, hem yüzey ısıtıcı ürün gruplarıyla mevcut binanızda çok fazla inşaat işi yapmadan çözümler sunmaktadır.

Vitoplanar elektrikli yerden ısıtma sisteminin incecik yapısı ile mevcut binalarınızdaki uygulamalarda tavan yüksekliğinizden neredeyse hiç kayıp yaşamazsınız.Vitoplanar yüzey ısıtıcıları ile metalik veya ayna yüzeyli sistemler ile yaşam alanlarınızın birçok noktasında hızlı ısıtma çözümleri bulabilirsiniz.

Örneğin dağ evinizdeki banyonuzun aynasının aynı zamanda buğu yapmayan bir ısıtıcı olduğunu düşünebiliyor musunuz? Veya soğuk bir kış akşamında balkonda, bahçede keyif yapmak istediğinizde duvarda yalnızca bir tablo kalınlığında bir ısıtıcı ünitesi ile konforlu bir alan yaratabildiğinizi düşünebiliyor musunuz?Tüm bunlar için Vitoplanar yüzey ısıtıcılar çok iyi çözümler sunmaktadır.

Tüm Vitoplanar ürün grubu elektrik enerjisi ile çalışır; doğalgaz altyapısı gerektirmez. Direkt olarak elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesi prensibiyle yaşam alanlarınızı ısıtırken, bir radyatör altyapısına da ihtiyaç duymazsınız.

Vitoplanar