Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Viessmann'ın 10 yıla varan garantisinden yararlanın

Fotoğraf: © sutadimage Konstantin / Shutterstock.com

İster yoğuşmalı kazandaki paslanmaz çelik ısı eşanjörleri, ister Vitocell 300 serisinden paslanmaz çelik silindirler veya uygulama üzerinden ısıtma kontrolü olsun: Viessmann ürünleri üstün kaliteleri, kaynakları koruyan teknolojileri ve maksimum verimlilikleri ile öne çıkmaktadır. Bu nedenle birçok bileşen için 10 yıla kadar garanti sunuyoruz.

Viessmann garantisi hakkında temel bilgiler

Yasal garantiye ek olarak ek garanti hizmetleri de sunuyoruz. Garanti süresi, Viessmann tarafından teslimattan en geç 3 ay sonra devreye alma ile başlar. Bu tür garantilerle, ürün sahiplerine ve ısıtma müteahhitlerine mükemmel çalışan yüksek kaliteli ürünler sağlama taahhüdümüzün arkasındayız. Viessmann, arızaları ücretsiz olarak gidermeyi teklif eder. Bu, arızaların gerçekten malzeme veya üretim hatalarından kaynaklanması koşuluyla geçerlidir.

Garanti kapsamında bir talepte bulunmak için ek gereklilikler

 • Sistemin profesyonel tasarımı ve kurulumu.
 • Montaj, bakım, kontrol, servis ve garanti çalışmaları sadece tanınmış bir ısıtma yüklenicisi tarafından yapılmalıdır.
 • Viessmann servis talimatlarında belirtildiği gibi yıllık kontrol ve bakım.
 • Sadece orijinal Viessmann yedek parçaları kullanılmalıdır.
 • Fatura tamamen ödenmiş olmalıdır (hem cihazın kendisi hem de garanti ücreti ile ilgili olarak)
 • Ürün Almanya'da bulunmalı ve kullanılmalıdır

Neler garanti kapsamı dışındadır?

Belirli kusurlar veya hasarlar Viessmann garantisi kapsamında değildir. Bunlar, hatalı tasarım veya montaj sonucu oluşan tüm kusurları veya hasarları içerir. Aynı durum uygun olmayan işletim kaynakları veya yakıtlar kullanıldığında da geçerlidir. Sistemde yapılan yanlış modifikasyonlar veya üçüncü şahıslara ait parçalar da garanti kapsamına girmeyen hasarlara yol açabilir. Aynı şekilde, aşınan parçalar her zaman Viessmann tarafından belirtildiği şekilde değiştirilmelidir. Aksi takdirde Viessmann garantisinin sunduğu avantajlardan yararlanamazsınız. Bu kusurlar, don gibi dış etkilerden kaynaklanan hasarları da içerir.

Bu temel koşullara ek olarak, aşağıda özetlenen bir dizi özel garanti hizmeti de sunuyoruz.

Genel Bakış

Paslanmaz çelik ısı eşanjörleri için 150 kW'a kadar garanti

Viessmann, 150 kW'a kadar paslanmaz çelik ısı eşanjörleri için 10 yıl garanti sunmaktadır. Garanti sadece korozyondan kaynaklanan sızıntılar için geçerlidir.

Garanti için aşağıdaki koşullar geçerlidir:

 • Bir bakım sözleşmesinin yapılması
 • Bakım çalışmalarının üstlenilmesi
 • Öngörülen bakımın yapıldığına dair tam kanıt

Önemli not: 01/04/2018 tarihinden itibaren teslim edilen tüm ısı jeneratörlerini ilk altı ay içinde kaydettirmeniz gerektiğini lütfen unutmayın (bkz. ürün kaydı).

Paslanmaz çelik silindirler için garanti

Viessmann'ın Vitocell 300 serisindeki tüm bitişik ve yatay silindirler paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Bu silindirler mümkün olan en yüksek ürün kalitesini temsil eder ve uzun hizmet ömrü ve güvenli ve verimli çalışma ile karakterize edilir. Bu nedenle Viessmann, 01/04/2017 tarihinden itibaren satılan Vitocell 300 serisi paslanmaz çelik silindirlerde korozyondan kaynaklanan sızıntılara karşı 10 yıl garanti sunmaktadır.

Garanti aşağıdaki koşullara tabi olarak sunulmaktadır:

 • Sistemin çevrimiçi kaydı
 • Bir bakım sözleşmesi yapılmalı ve teknik dokümanlara uygun bakım yapıldığına dair kanıt sunulmalıdır.
 • Viessmann spesifikasyonlarına göre su kalitesine uygunluk
 • Ürünün tanınmış bir ısıtma yüklenicisi tarafından sağlanan teknik belgelere uygun olarak kurulması

Bu saf bir ürün garantisidir, yani kurulum, kurulum malzemeleri, işçilik vb. için yapılan masraflar dahil değildir.

Otomatik garanti uzatımı için ürün kaydı gereklidir (belirli bileşenler için). Kayıt olmak için sisteminizin ayrıntılarını sistemimize girmeniz gerekir ve ardından bir sistem sertifikası alırsınız. Bu sertifika, tüm önemli sistem verilerinin yanı sıra garanti uzatmasını da içerir. Kayıt işlemi için sadece seri numaranıza ihtiyacınız vardır. Viessmann ürününüzü kendiniz kaydedebilir veya ısıtma yüklenicinizden bunu sizin için yapmasını isteyebilirsiniz.

Sisteminizi ViCare uygulaması üzerinden bağladığınızda 5 yıl garanti alırsınız. Bu, 01/04/2016 tarihinden itibaren satın alınan 60 kW'a kadar çıkışa sahip tüm ısı jeneratörleri için geçerlidir. Bir diğer önemli nokta ise web üzerinden bağlanabilen kontrol ünitesidir. Buna ek olarak, web bağlantısı Viessmann tarafından faturalandırıldıktan sonraki ilk 24 ay içinde kurulmalıdır.

Ayrıca, garanti yalnızca sistemin tüm garanti süresi boyunca bağlı kalması durumunda geçerlidir. Ayrıca servis, denetim, bakım ve garanti çalışmalarının tümü bir ısıtma yüklenicisi tarafından gerçekleştirilmelidir.

Viessmann serisinden seçilen 300 serisi paketler için 5 yıl garanti de mevcuttur. Garanti, sistemin devreye alınmasıyla başlar ve en geç üç ay sonra sona erer. Garanti 5 yıl sonra sona erer ve algılanan bir garanti hizmeti ile uzatılmaz veya yenilenmez.

300 serisi paketler için garanti neleri kapsar?

Bir garanti talebi durumunda Viessmann, standart teslimat paketindeki kusurları ücretsiz olarak giderecektir. Hasar, malzeme veya üretim hatasından kaynaklandığı kanıtlanabilir olmalıdır. Arızanın giderilmesi için seyahat ve işçilik masrafları, arızalı bileşenlerin sökülmesi ve yenilerinin takılması da dahildir. Tüm aşınan parçalar ve yardımcı malzemeler garanti kapsamı dışındadır. Bunların tam olarak neler olduğunu ısıtma sistemlerinin yıllık kontrol ve bakımına ilişkin BDH bilgi formu 14'ten öğrenebilirsiniz. Benzer şekilde, montaj, çalıştırma ve servis talimatlarına uyulmaması veya dış etkenler nedeniyle meydana gelen tüm hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

Yeni Viessmann ısıtma sisteminiz ile güvenilir, verimli çalışma ve uzun bir hizmet ömrüne güvenebilirsiniz. Bir Vitoset Protect paketi satın aldığınızda ve kurduğunuzda, 01/04/2020 tarihinden sonra satın alınan 60 kW'a kadar bir Viessmann ısı jeneratörü için 6 yıl Sistem Plus garantisi alırsınız. Garantiye hak kazanmak için ViCare uygulaması aracılığıyla bir web bağlantısı kurmanız gerekir. Vitoset Protect orijinal aksesuarları, ısıtma sisteminizi arıtılmış su ile doldurmak için sisteminize uygun bir bağlantı parçasının yanı sıra mıknatıslı bir kir ayırıcı ve bir hava ayırıcı içerir. Bu bileşenler sisteminizin düzgün çalışmasını sağlamaya yardımcı olur.

Yararlı bağlantılar
Yararlı bağlantılar