Sıcak su konforu için Viessmann Vitocell

Bivalent boyler: Suyunuzu hem harici ısıtıcı hem  de güneş enerjisiyle ısıtın

Viessmann’ın Vitocell bivalent (ikili) boylerlerinde iki serpantin bulunur. Alt serpantin güneş enerjisi devresine doğrudan bağlanabilir. Bu sayede güneş enerjisinden en yüksek verimi alabilirsiniz.

Soğuk su altta kalır çünkü sıcak suya göre daha yüksek bir yoğunluğa sahiptir. Sıcaklık farkı yüksek olduğunda kolektör ile güneş enerjisi devresi arasındaki ısı alışverişi daha verimlidir. Bu nedenle boylerin tabanında ikinci bir serpantin bulunur ve kapalı havalarda bile güneşten gelen çok az miktarda ısıdan da faydalanılmasını sağlar.

Tepedeki çıkış ağzı kesintisiz sıcak su verir. Üst serpantin sayesinde güvenilirliği yüksek boyler ikincil bir ısı kaynağıyla takviye edilir. Boyler hızla ve kesintisiz olarak sıcak su almanıza yardımcı olur.

Yüksek yoğunluklu termal yalıtım cidarlara yakın bölgelerde suyun soğumasını engelleyerek suyu yirmidört saat sabit sıcaklıkta tutar.

Vitocell sistemlerinde sadece en yüksek kalitede malzemeler kullanılır. Deponun silindiri koruyucu kaplamaya sahiptir ve ek koruyucu katot korozif tepkimeleri önleyerek kullanım ömrümü uzatır.

Vitocell, bivalent (ikili) yerine monovalent (tekli) sistem olarak işletildiğinde bir ısı pompasına da bağlanıp kullanılabilir. Çeşitli kapasitelerle temin edilebilirler ve gerektiğinde ek elektrikli ısıtıcıyla donatılabilirler. Konforunuz için ekonomik, kirletmesiz ve güvenilir bir şekilde sıcak su sağlar.

Bu sistem, Viessmann'ın ısıtma ekipmanları tasarım ve üretimi konusunda deneyimine, termodinamik bilimi konusundaki derinlemesine bilgisine ve modern bir estetik anlayışına dayanan bir üründür. Konforunuzu sağlamak için ihtiyacınıza yönelik hijyenik su temin edin.

Bivalent (ikili) sıcak su depoları

Bivalent (ikili) sıcak su depoları, kullanma suyunu ısıtmak için, doğrudan güneş enerjisi sistemine bağlanabilen iki ayrı serpantinle çalışır. Kullanma suyu üstte bulunan ikinci bir serpantin ile, ihtiyaca göre ek olarak, bir kazan tarafından ısıtılır.