Jeotermal enerji ile tüm ısı ihtiyacınızı karşılayın

İklimin mevsimsel değişimiyle birlikte yıl boyunca sıcaklık değişimleri yaşanır. Çoğu durumda bu değişimler aşırı sıcak ve soğuk arasında gidip gelir. Bununla birlikte yerin birkaç metre altında toprağın sıcaklığı yıl boyunca makul ölçüde sabit kalır. Toprak güneşin üzerine bıraktığı enerjinin yaklaşık %47'sini soğurur ve saklar. Bu durum toprak ısısını veya diğer adıyla jeotermal enerjiyi ciddi ve sabit bir ısı kaynağına dönüştürür.

Viessmann'ın ısı pompası doğrudan bu gizli enerjiye erişip meskenler ve ticari amaçlar için ısıya dönüştürür. Buzdolabı prensibinin tersi bir işlevi uygularlar. Bir buzdolabı ısıyı içeriden dışarıya taşırken ısı pompası dışarıdaki ısıyı alır. Bu uygulama devrelerle sağlanır. Çalışma şekline bağlı olarak devreler, kolektörler veya sondalar şeklinde olabilir.

Kullanılan devre tipi gizli ısının kullanılabildiği derinliğe ve kurulum yerine bağlıdır. Buna göre devreler:

  • Yatay devre veya kolektör şeklindedir ya da
  • Dikey devre veya sonda şeklindedir

Vitocal 300G, madeni su/yeraltı suyundaki gizli ısıyı alır ve yeraltına kurulmuş sondalar üzerinden yerüstüne çıkartır. Yüksek ısı ihtiyacı olan binalar için iki kademeli ana/tali pompası olarak da kullanılabilirler. Beş kademeli çıkışlar ısı ihtiyacını karşılamak için çeşitli kombinasyonlara olanak tanırlar.

Bu avantajlardan yararlanın

  • Bedava toprak altı ve yeraltı suyu ısılarını kullanır
  • Çift ses yalıtımı sayesinde sessiz çalışır
  • Güçlü kompresör tarafından yüksek gidiş sıcaklığı sağlanır
  • Teşvik primlerine müracaat etmek için enerji bilançosu
  • Yüksek ısı gereksinimi için Master/Slave çözümü
  • Enerji verim sınıfı A++ *
* AB Direktifi No. 811/2013 ısıtma, ortalama iklim koşulları, düşük (35 °C) uyarınca 
 

Soğuk günlerde güvenilir ısı beslemesi

Vitocal 300-G – Toprak altından ve yeraltı suyundan yenilenebilir ısı kazanır. Hem yeni bina hem de tek/çift ailelik müstakil evlerin dönüşümü için uygundur.

Vitocal 300-G mevcut çevre enerjisine bağlı olarak, ya toprak ısısından yararlanmak için antifriz/su ısı pompası olarak ya da yeraltı suyu ısısı için su/su ısı pompası olarak yapılandırılır.


Enerji bilançolu kontrol paneli

Açık metinli menülü yönetim ve grafik gösterge sayesinde Vitotronic 200 kontrol panelinin kullanılması kolay ve sezgilidir. Teşvik veren makamlar tarafından kabul edilen ayrıntılı bir bilanço hazırlanmasını sağlar.


Ürün kesiti

Genel bakış

Güç (kW)
5,9 - 117,8 kW
Isıtma işletmesindeki COP
Güç kademesine bağlı olarak 6,58'ye kadar
Enerji verim sınıfı
energieeffizienklasse.png
A++* AB Direktifi No. 811/2013 ısıtma, ortalama iklim koşulları, düşük (35 °C) / orta sıcaklık uygulaması (W35) uyarınca
Kullanım alanı
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Tek/çift ailelik müstakil evler, apartman, ticaret, yerel yönetimler, yeni bina ve dönüşüm
Kullanım
icons-vitotrol-app.gif
Açık metin ve grafik göstergeli Vitotronic 200 kontrol paneli, Vitotrol App üzerinden kullanılabilir
Sıcak su hazırlanması
Daha yüksek bir sıcak su konforu için ayrıca bir boyler gereklidir.
Diğer özellikler
Opsiyonel NC-Box ile ''natural cooling'' işlevi, opsiyonel AC-Box ile ''acitve cooling'' işlevi
Ürün tasarımı ve işletim


Görsel ekran ile kolay kontrol panel

Birbirine uyumlu: Sistem Tekniği

''Tümü, parçaların toplamından daha fazladır.'' Viessmann bu prensibe uygun olarak sadece kalite, güvenirlik ve verimlilik bakımından yüksek Viessmann standartlarını yerine getiren teker teker ısıtma bileşenleri sunmaz. Tüm ürünler yapı parçalarının birbirlerine tam olarak uyduğu bir komple sisteme bağlıdır. Yenilikçi üstün tekniğin tüm kapasite potansiyeli sadece sisteme entegre edilen bileşenlerin mükemmel bir şekilde etkileşimi ile sağlanabilir.

Viessmann sistem tekniğine, güvenilir ve ekonomik bir ısıtma sistemi için gerekli her şey dahildir. Telsiz uzaktan kumandalı Vitotronic kontrol paneli ve güçlü Vitocell boylerden ekonomik ısıtma desteği için güneş enerjisi sistemlerine kadar tümü iyi sıcak su konforu sağlamaktadır.