güneş enerji sistemleri - solarsystem

Güneş Enerji Sistemleri - Solarsystem

Viessmann güneş kolektörleri verimli ve tasarruflu kullanma suyu ısıtması ve mahal ısıtması desteğine dair tüm talepleri karşılamaktadır. Viessmann düzlemsel kolektörler tüm modern ısıtma sistemleri için esnek çözümler sunar.Solar enerji sistemleri ev ve iş yerlerinde su hazırlama ve ısıtmada harcanan enerjinin yüklediği maliyeti azaltmak için en hesaplı ve çevreci yoldur.

oel-heizkessel-solar-m.png

Güneş enerjisi sistemlerinde 40 yıllık tecrübe 

Viessmann güneş kolektörleri verimli ve tasarruflu kullanma suyu ısıtması ve mahal ısıtması desteğine dair tüm talepleri karşılamaktadır. Viessmann düzlemsel kolektörler tüm modern ısıtma sistemleri için esnek çözümler sunar.

Solar enerji sistemleri ev ve iş yerlerinde su hazırlama ve ısıtmada harcanan enerjinin yüklediği maliyeti azaltmak için en hesaplı ve çevreci yoldur.

Solar termal enerjide Viessmann, geliştirdiği çözümlerle tam 30 yıldır Avrupa’da ve dünyada sektöre yön gösteren markalar arasında yer almaktadır. Üstün mühendislik ve uzun ar-ge çalışmalarının ürünü Viessmann çözümleri her türlü ısınma ve su ısıtma ihtiyacına cevap verebilecek esnekliktedir. Binanızda kurulu olan mevcut ısınma ve su ısıtma tertibatınızı yeni Viessmann solar enerji üniteleri ile tamamlayabilir, katı ya da sıvı yakıtlı sisteminizi Viessmann’ın yüksek verimli ve uzun ömürlü solar enerji sistemleri ile birleştirebilir ve bu yolla enerji masrafınızı ciddi şekilde düşürebilisiniz.

Yeni yapılan binalarda da, eğer imkan varsa, daha en baştan güneş enerjisi ile su ve mekan ısınması sağlayan sistemler kurmak sadece her ay ödenen enerji faturalarını düşürmez, aynı zamanda konut ya da binanın değerini de yükseltir.


Güneş enerjisi sistemleri icon-solar.png

 

Solar enerji sisteminin bütün bileşenlerini Viessmann’dan edinen tüketiciler ise sistemin parçalarının birbiriyle mükemmel uyumunun getirdiği konforu yaşamaktadırlar. Bu şekilde montaj çok hızlı ve kolay olup müşteri bütün sistem birleşenlerini bir defada edinmiş olur ve zaman kaybetmeden kurulum yaptırıp güneş enerjisinden hemen faydalanmaya başlayabilir.

Çevre kirliliği ve küresel ısınmanın ürkütücü boyutlara vardığı günümüzde, enerji ihtiyacının önemli kısmını temiz enerji kullanarak kullanan tüketiciler, doğanın korunmasına böylece yardımcı olur.

Viessmann'ın düzlemsel kolektörleri kullanma suyu hazırlamada, mekan ısıtması, yüzme havuzu ısıtması ya da proses suyu üretimi gibi her türlü ısıtma ihtiyacı için kullanılabilir. Yüksek verim gerektiren durumlarda ise Vitosol vakum borulu kolektörler buna rahatlıkla cevap verebilir.

Düzlemsel kolektörler Viessmann’ın yüksek kaliteli paslanmaz çelik ve aluminyum montaj sistemleri ile evlerin çatılarına da ankastre mantığı ile mimari estetiği bozmadan ve güvenli bir şekilde monte edilebilir ve kurulum yapılır yapılmaz devreye alınabilir. Güneşten maksimum fayda sağlayan özel temperli camlarla üretilen, üstün mekanik özelliklerine sahip olan Viessmann Vitosol serisi güneş kolektörleri duvar montajına da uygundur. Viessmann solar termal sistemleri ile en olumsuz uygulama koşullarında bile montaj yapılabilir.

Her biri üstün kaliteli, farklı ebat ve kapasitelerde düzlemsel ve vakum borulu kolektör seçeneği sunan Viessmann’ın bütün solar termal serisi ürünler başta Keymark ve EN 12975-2 sertifikaları olmak üzere bütün Türk ve Alman standart ve normlarına uygun olup, her model resmi standart ve yönetmeliklere ve Viessmann’ın kendi bünyesinde uyguladığı çok katı kalite kriterlerine uygun olup olmadığını anlamak için performans, güvenlik, basınç ve mekanik dayanımın ölçüldüğü bir dizi zorlu testten geçer ve ancak bu testlerden tam not alması durumunda müşteriye sunulur.

Siz de temiz enerjiyi tercih edin ve Viessmann’ın ev ve ofis için solar enerji sistemleri için tanışın.