Yoğuşmalı duvar tipi cihazlar için MatriX-ışınım brülörü

Yoğuşmalı kazanlar | Kamu kurumları için yakıtı verimli kullanan ısıtma sistemleri

Geleneksel bir ısıtıcı genelde düşük yakıt verimliliği (%70 – 80), yüksek bakım, onarım ve yedek parça maliyetiyle çıkmaza girmiştir. Tek bir yanma odasına sahiptir, doğalgaz veya fuel-oil yakar ve atık gazı atık olarak dışarı atılır. Atık gaz 180 santigrad dereceye yakın bir sıcaklıkta atılır.

Bu potansiyel ısı kaynağı yoğuşmalı ısıtıcı kullanıldığında değerlendirilir. Bu sistemde gaz harici bir ısı eşanjörüne verilerek gizil ısı soğurulur. Buhar, sıvı su haline dönüştürülür ve tahliye edilir. Kalan atık gaz egzos gazı olarak tahliye edilir. Bu sayede atık ısı sisteme geri alınır ve karlı bir şekilde kullanılır. Bu yöntemin en bariz avantajı yakıt verimliliğidir fakat yoğuşmalı ünitelerin başka avantajları da vardır:

  • Kesintisiz ve güvenilir ısı temini
  • Bakım için daha az masraf
  • Yakıttan para tasarrufu
  • Kolay kurulum ve işletim
  • Daha az emisyon

Yoğuşmalı üniteler, atık gazdan aldıkları ısı sayesinde ve sıcaklık farkı sabit tutulduğunda %98 oranında verimlilik düzeylerine erişmektedir. Viessmann'ın Vitocrassal ısıtıcısı yıllara dayanan deney ve gözlemlerin sonucunda tasarlanmıştır. Inox-Crosssal ısı eşanjörleri uzun bir işletim ömrü ve azami ısı soğurmasını garanti eder.

Vitocrossal, kamu tesislerinin yüksek ve sabit ısı ihtiyacını karşılayabilir. 1400 kW kapasitelidir ve dört kadar ünite zincirlenip izlenebilir. Ergonomik, kolay kullanılabilen net ekranlı kontrol panoları vardır ve parçalı olarak da temin edilebilirler. Tüm bu özellikler bu ürünü belediyenizin ısı ihtiyacı için ideal bir çözüm haline getirir.

Yakıtların kıtlığı ve artan fiyatları, yoğuşmalı teknolojiyi bütçenize uygun ve çevre dostu bir seçenek haline getirmektedir. Yoğuşmalı ısıtıcılar günümüzde Avrupa'nın bir çok ülkesinde zorunludur veya çok teşvik edilmektedir.

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan

Yoğuşmalı bir kazan ile etkinliği ve yüzde 98'lik yenilmez yüksek verimi sayesinde doğalgazı ısıya dönüştürürken iklim ve çevre korumasına aktif bir katkıda bulunursunuz.