Yetkili Servis mi, Yetkisiz Servis mi?

Tüketiciler zaman zaman kendilerini üretici firmaların servisleri olarak tanıtan, ama aslında yetkisi bulunmayan firmalarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu konu klimanızın veya kombinizin garantisinin devre dışı kalmasından, dolandırıcılıklara kadar türlü mağduriyetlere neden olduğundan iletişime geçtiğiniz servis firmasının yetkili bir servis firması olduğuna emin olunuz.

Yetkilendirilmiş Servis Kimdir?

Yetkilendirilmiş servis: Üretici veya ithalatçıların ürettikleri veya ithal ettikleri ürünler için; kullanım ömürleri süresince satış sonrası montaj, bakım ve onarım hizmetlerini yürütmek üzere, kendileri tarafından veya aralarındaki sözleşme uyarınca, bu amaçla yetki verilen gerçek veya tüzel kişiler tarafından kurulan ya da kurulmuş bulunan tesisleri, ifade eder.

ViessmannBlog_YetkisizServis_654x359.jpg
klima bakim görseli 654x359.jpg

Montaj İşlemi Sonunda Hangi Belgeler Teslim Edilmeli?

Yeni montaj yapılan kombinizin veya klimanızın montaj işlemi tamamlandıktan sonra yetkili servisten hizmet protokolünün alınmasına, montajı yapılan cihazın kullanımı hakkında gerekli teknik bilgilerin yetkili servis tarafından verilmesine ve ürüne/ürünlere ait kullanım kılavuzunun temin edilmesine, satışı yapan bayiden garanti belgesinin mutlaka alınmasına dikkat edilmelidir. Tüketiciler, klima veya kombinin montajını mutlaka bayi tarafından gönderilen yetkili servise yaptırmalıdır. Aksi takdirde satıcı firma tarafından cihaz garanti kapsamı içine alınmayacağı için montaj sonrası oluşabilecek arızalardan dolayı zor durumlar yaşanabilir. 

Viessmann Yetkili Servislerinin Listesine Nasıl Ulaşabilirim?

Amatör uygulamalardan korunmak ve cihazlarınızın geleceğini tehlikeye atmamak için siz de yetkili servislerden destek almaya dikkat edin…

Size en yakın kombi ve klima yetkili servislerimize bu linkten ulaşabilirsiniz. 

irtibat: info@viessmann.com.tr

yetkili servis.jpg

Sahte Servisler Hakkında Tüketici Bilinçlendirme Videosu
Daha Fazla Bilgi

Diğer Blog Yazılarımız

Her hafta yeni bir blog yazısı yayınlıyoruz. Daha önce yayınlanmış blog yazılarımıza bıradan ulaşabilirsiniz.

Sayfaya git

Isıtma & Soğutma hakkında SSS

Burada Viessmann ısıtma sisteminiz ve genel olarak ısıtma, havalandırma ve enerji tasarrufu konuları hakkında en sık sorulan soruları ve cevaplarını bulacaksınız (Bild: © 35mmf2 / Shutterstock.com).

Sayfaya git

Ücretsiz Danışmanlık & Keşif

Viessmann'ın bir ısıtma veya sistem çözümü hakkında uzman tavsiyesi ister misiniz? Online formumuzu doldurmanız yeterli.

Şimdi danışın