Gıda maddesi perakendecileri için hazır biçilmiş soğutma çözümleri

Avrupa'nın piyasa lideri olarak Viessmann Kühlsysteme GmbH, bugün ticaret ve sanayi için en önemli soğutma hücreleri üreticilerinden birisidir. Geleceğe dönük yenilikler, çok sayıda uygulama alanı için özel çözümler sunar ve böylece şirketin yüksek teknoloji iddiasını destekler.

Farklı tüketici pazarı durumlarının değişik taleplerine uyarlanmış olan Viessmann ürünleri, özellikle yüksek esneklik ve işleme kaliteleri ile ön plana çıkmaktadır.

Sayısız mekan durumları yüksek ölçüde bireysellik ve planlamada mükemmelliği gerektirmektedir. Viessmann bu konularda, personelin piyasada en iyi ve verimli şekilde çalışabilmesini sağlamak için örneğin koruma profili, darbe emici kaplama veya şerit perdelerin yerleştirilmesi gibi önemli detayları da dikkate almaktadır.

Hassas tasarımlı, 300 mm ve 100 mm (ayırma duvarlarında 150 mm) Viessmann ölçülerinde dizayn sayesinde çok farklı mekan koşulları için kolay bir montaj sağlanır.

Yenilikçi ve yüksek nitelikte bir ürün sunumu ile şu anda Viessmann tüm tüketici pazarlarının hemen hemen % 60'ında varlık göstererek eksiksiz bir soğutma zinciri açısından tüm talepleri karşılamaktadır.


Bu avantajlardan yararlanın„„

 • A'dan Z'ye kadar hizmet
 • Değişik uygulama alanları için esnek çözümler
 • Eksantrik germe kilitleriyle hızlı montaj sistemi
 • Kolay genişletilebilirlik ve yeniden montaj
 • Sürdürülebilir biçimde etkili antimikrobiyal toz boya kaplama
 • Silikonsuz derz dizaynı
 • Genel kullanım ve iş koşullarımıza göre beş yıl garanti
 • Optimum kurulum yeri kullanımı
 • Tam uyumlu üretim sayesinde optimum izolasyon ve düşük elektrik tüketimi
 • Uzun servis ömrü
 • Sabit işletme güvenliği
SmartProtec.jpg

İşlevsel donanım detayları

İster koruma profili, çıkış rampaları, ister acil yardım çağrı hizmetleri ya da sıcaklık tespit cihazı olsun, Viessmann klasik ürün yelpazesinin yanında değişik uygulama alanları için hassas tasarımlı ve kapsamlı bir aksesuar programını sunmaktadır.

Antimikrobiyal etkili toz boya kaplama SmartProtec®

Sandviç tipi Viessmann elemanlarının koruyucu tabakaları sıcak galvanizli çelik sacdan oluşur ve buna ek olarak sürdürülebilir biçimde etkili antimikrobiyal toz boya kaplama SmartProtec® ile beyaz renkte (RAL 9016 benzeri) uygulanır.

Dolayısıyla potansiyel tehlikeli bakterilerin bulaşması ve yayılması önlenir. Bu kaplama, gıda alanındaki kullanım için belirlenmiş olan normları ve yönergeleri yerine getirerek, gıdaların ve diğer hassas ürünlerin depolanması için değerli bir hijyen katkısı sağlar (Almanya Federal Gıda Kontrolü Derneği tarafından tavsiye edilmiştir).

Tepeden tırnağa incelendi

Yangın koruması alanında Viessmann kapsamlı bir ürün portföyü sunmaktadır. Düzenli yabancı ve öz kontrolleri sayesinde Viessmann Kühlsysteme GmbH ayrıca Almanya'daki iki üreticiden birisi olarak inşaat sektöründe uygunluk işaretini ("Ü" işareti) taşımaktadır.

TECTO uygulamaları

TECTO Standard ve Compact uygulaması
80, 100 mm (TECTO Compact), 120, 150 mm (TECTO Standard) cidar kalınlıkları

TECTO Standard ve Compact uygulaması, soğutulmuş ürünlerin hijyenik ve mikropsuz ortamda depolanması için tüm kalite özelliklerini verimli bir şekilde karşılamaktadır. TECTO Standard ve Compact soğutma ve derin dondurma hücrelerinde hücre duvarları doğrudan ısı izolasyonlu, paslanmaz çelik soğutma hücresi tabanına dayanır.

TECTO Standard WL uygulaması
80, 100 mm cidar kalınlıkları

TECTO bindirme payı, duvardan duvara derzsiz bir geçiş sağlar. Duvarlarda derzsiz bindirme payı sayesinde pislik ve su oluşumu önlenir.

TECTO özel uygulama
100 mm cidar kalınlığı

TECTO özel uygulamada ısı izolasyonlu paslanmaz çelik taban, hücre duvarlarına doğru büyük bir hijyenik yarıçap ile uygulanmıştır. Buna ek olarak taban köşeleri yuvarlak hale getirildi ve taban yüzeyi alttan derzsiz ve kademesiz olarak bindirildi. Böylelikle pislik oluşumu kalıcı biçimde önlenmektedir.

Edelstahlboeden.jpg

Kuehlzellenwaende.jpg

Boşluksuz olarak üste binen soğutma hücresi duvarları

Soğutma hücresi duvarları boşluksuz olarak üste bindirilmiş olup taban yarıçapının üzerinde yükseltilmiş konumda durur. Bu tasarımla temizleme suyu veya soğutma ürünü nemi taban ile hücre duvarının arasına giremez. Ağırlıklı olarak derzlerde ve köşelerde gelişen mikrop oluşumu etkili şekilde önlenir. Ayrıca çevreleyen yarıçap kolay ve hijyenik bakımdan optimum bir temizliği destekler. Duvar elemanları derzsiz TECTO bindirme payı ile teslim edilmektedir. Hücre duvarlarının köşeleri, soğutma odasının iç tarafında ek bir yarıçapla uygulandı. USPH standardında tekne hücreleri gibi özel uygulamalarla iddialı TECTO programı genişletilir.

Viessmann paslanmaz çelik tabanlar

Yüksek nitelikli paslanmaz çelik işleme sayesinde Viessmann soğutma hücresi tabanlarına aşırı yük binebilir. Viessmann değişik koni ve daire biçimli preslenmiş ve preslenmemiş uygulamalarda, 9 ila 12 kayma mukavemeti sınıflarında, maksimum 4000 N/tekerlek yüküne kadar paslanmaz çelik tabanlar sunmaktadır.

Edelstahlboden_kegelverpresst.jpg
Service.jpg

A'dan Z'ye kadar hizmet

Tasarım planlaması ve danışmanlığı

İlk düşünce ve prototiplerin hazırlanmasından üretime kadar projeler hayata geçirilirken, planlayıcıların, mühendislerin ve mimarların yıllar boyunca edindiği deneyime ve zengin branş bilgisine başvurularak üretimden, yalnızca teknolojik bakımdan olgunlaşmış ve en yüksek kaliteli ürünlerin çıkması sağlanmaktadır.

Müşteriyle işbirliği sürecinde Viessmann sorunsuz ve karmaşık olmayan iş akışlarına özel değer vermektedir. Bu nedenle tüm konularda sadece tek bir muhatap bulunur. Viessmann'ın ana müşteri yöneticileri her zaman soruları yanıtlamaya hazırdır.

Talepleriniz için özel çözümler

Modern teknolojiyle birleşen optimum üretim koşulları sayesinde mükemmel ölçülere sahip soğutma ve derin dondurma hücrelerinde müşteriye özel bir üretime olanak tanınır. Viessmann ürünlerinin modüler dizaynı ve tam uyumlu üretimi ile mahallinde optimum entegrasyon sağlanır.

Profesyonel montaj ve servis, bireysel danışmanlık ve ayrıca güvenilir teknik müşteri hizmetleri ile servis ön plana çıkarken, Viessmann nakliye ve montaj ekipleri hücre elemanlarını profesyonelce teslim ve monte etmektedir.

Ayrıca ulusal ve uluslararası temsilcilikler üzerinden uzman bir muhatap tüm sorularda aktif bir destekte bulunur.

Bu avantajlardan yararlanın

 • Özel muhatapla bireysel danışmanlık
 • Bireysel talepler için özelleştirilmiş çözümler
 • Mahallinde özel nakliye ve montaj ekipleri veya ortaklar